• golden retriever

  258.
  bir köpekten fazlası dediğim tek köpek türü bu, ne yazık ki, güzellikleri yüzünden zenginler ünlüler tarafından sadece "bakın benim de golden'ım var" diye beslendiğini düşünüyorum, 2004-2005 dönemlerinde havhav ve hepsi evcil vardı çok meşhurdu o zamanlar o zaman da bu ırk benim için kategorize edilemeyen bir yerdeydi hep pozitifti.

  bu hayvanlarda çok üstün bir telepati ve anlama kabiliyeti ve his var ilk defa bile karşılaşsanız sanki yıllardır ona siz yemek veriyormuşsunuz gibi sıcak sadık ve sevecendir, bu video bir kaç gün önce çekildi rast gele bir siparişe gittiğimde kepenklerin arkasında bırakılmış dışarıyı izlerken gördüm, tepkilerinden nasıl bir canlı olduğunu rahatça anlayabilirsiniz.

  bahçeli bir evim olursa ve onun da aile kurabileceği bir ortamı olabilirse (hayvan kısırlaştırılmasına karşıyım) petshop'larda satılıp alınmasına da karşıyım, belki terk edilmiş barınaklarda yardımlarla yaşayan bir çift alıp beslerim.

  https://www.youtube.com/watch?v=0-3-8UhFBD8+
  1 ... 1618 lll v x 7
 • erkek adam sakız çiğnemez

  8.
  Şiddetli bir biçimde misofonia olduğum için asla tahmül edemediğim ses, ben normal insanın duyamayacağı sesleri duyabilme frekansına sahibim zaten yani infrasesleri duyacağım neredeyse, o yüzden sakız çiğnedimi biri çok rahatsız oluyorum aksine evdeki insanlarda sakızı seviyor her gün çiğniyorlar ama benim bu huyumu bildiklerinden ben gelince çöpe atıyorlar sağolsunlar.

  Aslında ironim misofonia olurken eyziemar yapabilen kadından aşırı hoşlanmam, tabi eyz sakızla yapılmıyor, lâkin aynı minvalde.
  2 ... 1618 lll v x 7
 • müstakil ev

  30.
  Zihin nezaretinde düşünce kapasitesinin mutlak sonuçta istediği şey.

  Müstakil ev aslında insana ait aşırı duyguların ki; bu her şey olabilir bağıra bağıra şarkı söylemekten tut, bahçende köpek besleyebilmek, hatta bir çoğunuza ya bu sebeb saçma abartı gibi gelebilecek olabilir lâkin ilişkiye girmeye kadar uzanan komplike olaylar silsilesi.

  Bahçeye çıkıp bbq yapabilmek, rahatça sevişebilmek, çocuklarını gözünün önünde büyütebilmek, bahçende rahatça yüzebilmek ve milyarlarca farklı avantaj, ben hayatım boyunca binalardan nefret ettim asla insanlar için yapılan yapılar değil ne lux siteler ne başka binalar.

  Zaten dünya genelinde aklı başında zengin kitlenin hepsi müstakil ev şato tarzı yerlerde oturur, halbuki aynı parayala ultra lux bir sitede de oturabilir ama akıl kârı değil.

  insan yapısına aykırı bir kere ev hayatının yakınlarında başka insanların bulunması, özgürlüğün binalar kadar kısıtlandığı başka alanlar yok, müteahhitler bina yapar kendileri müstakilde yaşar, komşunun böğürmesini çek, diğerinin çocuk ağlaması, birinin kavgası, apartmanın hırsızı, yok dedikodusu, yok saçma aidatları, asansör+güvenlik parası milyon tane püsür.

  Gecenin 1 saati evine girmek için hele kalabalık geldiysen ailenle sessiz sinema oynarsın eve girene kadar.

  Binalar robot insanlar için, bu düşüncem hiç değişmeyecek, adios amigos muchos grasias.
  2 -1 ... 1618 lll v x 7
 • özlemek

  2223.
  Size bunla ilgili bir paradox anlatacağım, zaten "özlememek" diye bir şey yoktur, özlememe aldatmacası vardır dilya.

  insan sadece özlediğini sandığı o his duygu ve düşünceleri tutku ve ihtirası erteler zihninde ama bu bazen okkb gibidir yani kapanmayan alarm gibi ertelediğinde muhakkak bir yerde daha nüks edecektir en ince nüanstan hem de, özlenmekte iltifata tabiidir.

  Ben özlenir miyim diye düşündüğünüzde aslında kim olduğunuz sorusu da cevaplanmış olur, ne kadar nitelikli ve naata muvaffaksan o denli özlenirsin.

  Burada tevazu yapmaya gerek yok, yani zaten kimsenin bir artısına da ihtiyacım yok, alter ego'm konuşturmuyor, neden özlenirim listesini öyle bir sıralıyor ki, tamam sensin diyorum, tabii adalet ve zeka da bunu ekarte etmiyor aynı bağlamda bu nitelik ve naat içeren bir örneğim varsa beynim ona odaklanıp aynı minvalde özlüyor ama dediğim gibi.

  "Varsa hünerin vardır başımın üstünde yerin" hesabı, ne kadar nitelik=o kadar özlem.
  2 -1 ... 1618 lll v x 7
 • neden uyumuyorsun

  1066.
  Hayatımda en sevdiğim an gözlerimin uykusuzluktan kan çanağına dönmesi, aynaya bakınca bambaşka hissediyorum o an, işte o yüzden uyumadım amına koduklarım.
  3 -1 ... 1618 lll v x 7
 • eve gelir gelmez bilgisayarı açmak

  18.
  belki 4-5 ay olmuştu bilgisayarı açmayalı, kendimi garip hissettim lan, bütün dosyalarım resimlerim hepsi burada ufacık bir yer de o kadar hayat parçacığı var ki.
  2 ... 1618 lll v x 7
 • hoşlanılan kişiye avada kedavra büyüsü yapmak

  2.
  Woodoo da yapın tam olsun, veigar sen misin?
  3 ... 1618 lll v x 7
 • sözlükler olmasaydı yazarlar ne yapardı

  26.
  irc/mirc/icq/msn/camfrog/netlog/yonja/gazogen/ivmu/secondlife bilimum buralar daha canlı olurdu facebook 3d sohbeti yok etmeseydi.

  Gazoyu çok özlüyorum amına koyim o ortam hiçbir yerde yoktu istisnasız hiçbir yerde.
  4 ... 1618 lll v x 7
 • kedinizin ölmesi

  14.
  Bizim şehlâ ne oldu akıbetini bilmiyorum, bazı kedileri o zannedip şehlâ şehlâ dediğim olmuştur, kedi diye indirgemek istemem ama kediler daha çok insana yakın canlılardır o yüzden kedi çocuğun gibi bir şey.

  Dil çıkarınca kaç hayvanın dilini ısırasın gelir ki, kedinin dilinden totosuna her yer müsait dişlenmeye, hele birazda göbüşü büyükse.

  Evde beslediğim kedim ölse aşırı kötü hissederim, ben sokakta yemek verdiğim kediyi bile bulamadım diye paranoyak şizoid oldum.

  Bir nevi can sonuçta kedi köpek kuş.
  5 ... 1618 lll v x 7
 • bir kadını etkilemenin yolları

  57.
  Benim için çok sıradan olduğu için yol metod falan değildir, oturup karşısına bir bardak su içsem yeter.
  3 -5 ... 1618 lll v x 7
 • burger yiyelim

  3.
  Hiçbir şubesinde oturmaya yer yok, şu an ş.evler şubesindeyim halk ekmeği kuyruğu gibi sıra bekliyorlar.
  4 ... 1618 lll v x 7
 • şaka maka saatin 4 olması

  22.
  7:13 gösteriyor benim telefon 8 de yatsam 12 de işteyim geriye 3 saat kalıyor.
  2 ... 1618 lll v x 7
 • sabaha bir rap sözü bırak

  19.
  inan köpek yese kudururdu insanın etini.
  4 -2 ... 1618 lll v x 7
 • üzüntüden uyuyamamak

  16.
  Şimdi bir ses kaydı atardım da müsait değilim, hard core girerdim yani hepinize üzüntüden uyuyamamak nedir lan zıpçıktılar.
  4 ... 1618 lll v x 7
 • yolda yürürken uykunun gelmesi

  2.
  Küçük çocukların başına gelen şey, sonra kucağına alıp eve kadar götürüyorsun tek kolda, bir de ellerini sırttan omuzdan salıp yanaklarını omuza koyup umarsızca uyumaz mı, vicdansız.
  3 ... 1618 lll v x 7
 • homofobik olmak

  14.
  Homofobi ile antrofobiyi karıştırmışlar yine.
  2 ... 1618 lll v x 7
 • 1 kilo antep fıstığının 210 tl olması

  6.
  Beyaz truf yemekten da hong içmekten fırsat bulup alamadığım ucuz şey.
  2 ... 1618 lll v x 7
 • hayatın anlamını bulduktan sonra yapılacak ilk şey

  5.
  Bulalı çok oldu yapacak bir şey yok.

  ironi değildir, rastlantı diye bir şey yoktur, rastlantı aldatmacası vardır dilya.
  2 -1 ... 1618 lll v x 7
 • sözlük yazarlarının telefon ana ekranları

  269.
  Dur trollim biraz. Çıldır gölü olmuş.

  sözlük yazarlarının telefon ana ekranları
  4 -1 ... 1618 lll v x 7
 • gün aydınlanıyor

  2.
  Bu bilgiden sonra ben de aydınlandım, dücadan sedefe sedeften ziyâya hayret nasıl olur böyle bir şey.

  Daha uyumadım, sıkıntı yok zanım evlatlarım.
  3 ... 1618 lll v x 7
 • yeni şeyler getiriyorum